Store entreprenørmaskiner og spændende anlægsopgaver - maskinfører søges i Hillerød
- Lokation
- 3400
- Virksomhed
- Job Team Vestsjælland v/ Bo Bødker
- Arbejdstid
- Fuldtid
- Opslået
- 22. oktober 2026
- Ansøgningsfrist
- 3. november 2026
- Kategori
- Landbrugsmaskinfører
Om jobbet
Vi søger en maskinfører til projekter i Hillerød, hvor større maskiner spiller en central rolle. Du kommer til at arbejde med jordflytning, planering og klargøring af byggegrunde, og vi forventer, at du har erfaringen til at arbejde både effektivt og sikkert.
Arbejdsopgaver
- Planering og klargøring af byggegrunde
- Flytning og håndtering af materialer
- Betjening af gravemaskiner over 15 tons, dozere og lignende
- Vedligeholdelse og kontrol af maskiner
- Samarbejde med andre faggrupper på projekterne
Faglige Kvalifikationer
- Erfaring med større entreprenørmaskiner
- Kendskab til jord- og anlægsarbejde
- Du har gerne relevante maskincertifikater
- Kørekort B, gerne BE
Personlige kvalifikationer
- Du har styr på sikkerheden og tager ansvar
- Du arbejder selvstændigt og bevarer overblikket
- Du er fleksibel og praktisk anlagt
- Du samarbejder godt med kollegaer
Særlige forhold Vi tilbyder
- Forskellige projekter inden for jord og anlæg
- Gode arbejdsforhold og ordnede vilkår
- Mulighed for fastansættelse
- Løn efter kvalifikationer
Er du klar til næste opgave i maskinen? Send dit CV og din ansøgning på mail +45 9339 5203, og kom i betragtning til de aktuelle projekter i Hillerød.
Lyder jobbet som noget for dig? Opret en gratis profil, så hjælper vi dig videre med ansøgningen.
Find flere job som dette
Lignende job
Ikke helt det rigtige match? Se andre relevante stillinger før du går videre.
- Tag styringen - maskinfører til maskiner over 15 tons søges i NæstvedJob Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
- Erfaren maskinfører søges til tungt materiel i SorøJob Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
- Maskinfører +15 tons søges - er du klar til at tage styringen i Holbæk?Job Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
- Maskinfører med erfaring i tungt materiel søges i RoskildeJob Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
- Over 15 tons? Så har vi jobbet til dig som maskinfører i KalundborgJob Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
- Bliv maskinfører på moderne anlæg i KalundborgJob Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
- Maskinfører søges til 1,5-2,5 t gravemaskiner i LåsbyJobTeam A/SSe og ansøg
- Små maskiner, store opgaver - maskinfører søges i SorøJob Team Vestsjælland v/ Bo BødkerSe og ansøg
Seneste job
Nye opslag fra Arbejd.com, hvis du vil sammenligne muligheder.
- Studentermedarbejdere med viden om EU søges til Folketingets EU-OplysningFolketinget, Christiansborg · Storkøbenhavn, StorkøbenhavnSe og ansøg
- Marketing- og designspecialist (Deltidsstilling for studerende/nyuddannede)Millennial Consulting · Frederiksberg, FrederiksbergSe og ansøg
- Helhedsplejen i Herlev Kommune søger en engageret aftenteamleder og sygeplejerskeHerlev Kommune · Herlev, HerlevSe og ansøg
- Nymarkskolen søger lærer til specialområdetSvendborg Kommune · Svendborg, SvendborgSe og ansøg
- Hotel Odeon søger kok - er du klar til at tage ejerskab og udfolde dig kreativt?Odense Sport & Event A/S · Odense C, Odense CSe og ansøg
- Gruppeleder til Plejecenter LindevangTønder Kommune · Tønder, TønderSe og ansøg
- Fængselslærer søges til Sdr. Omme Fængsel (barselsvikar frem til sommeren 2027))DIREKTORATET FOR KRIMINALFORSORGEN · Sønder Omme, Sønder OmmeSe og ansøg
- Lærer til Rødding SkoleVejen Kommune · Rødding, RøddingSe og ansøg
Brug Arbejd-appen til at komme hurtigere fra opslag til ansøgning
Gem jobbet, tilpas dit CV, generer en målrettet ansøgning og træn samtalen ud fra stillingen.
AI-ansøgning
Lav en målrettet ansøgning til dette job
CV-optimering
Tilpas dit CV til kravene i opslaget
Jobsamtale
Træn samtalen med spørgsmål til stillingen
Jobmatch
Find flere job der ligner dette opslag
Arbejd.com er udviklet til at gøre jobsøgningen nemmere og mere effektiv.
Store entreprenørmaskiner og spændende anlægsopgaver - maskinfører søges i Hillerød
Job Team Vestsjælland v/ Bo Bødker · 3400