Job hos Dell Technologies
Aktuelle stillinger hos Dell Technologies i Storkøbenhavn.
Om virksomheden
<p>Dell Technologies leverer it-hardware, software og services til virksomheder og offentlige kunder.</p><p>Kernen er pc’er, laptops, workstations, skærme og tilbehør under Dell-brandet.</p><p>De sælger også servere, storage, netværksudstyr og løsninger til datacenterdrift.</p><p>Virksomheden arbejder typisk med både slutkunde-salg og salg via partnere og forhandlere.</p><p>De er kendt for at levere skalerbare infrastrukturløsninger til både mindre og store organisationer.</p><p>Udover hardware tilbyder de supportaftaler, deployment, vedligehold og managed services.</p><p>Dell Technologies har også fokus på cloud, hybrid it, cybersikkerhed og modernisering af it-miljøer.</p><p>Koncernen retter sig ofte mod it-chefer, indkøbsfunktioner og ledelser med behov for standardisering.</p><p>Salgsdialogen kan vinkles på driftssikkerhed, totaløkonomi, sikkerhed og central administration.</p><p>Der er ofte potentiale i mersalg omkring livscyklusstyring, udskiftning og finansieringsløsninger.</p><p>Virksomheden opererer i enterprise-segmentet, men har også relevante produkter til SMB og professionelle brugere.</p><p>For en sælger er det en moden, global it-leverandør med brede porteføljer og lange kundeaftaler.</p>
Ledige stillinger
Er dette din virksomhed?
Profilen er bygget ud fra offentlige jobopslag. Overtag den med CVR-nummeret, og rekruttér videre på Arbejd.com — det er gratis at slå job op.
Overtag profilenOfte stillede spørgsmål
Hvordan søger jeg job hos Dell Technologies?
Åbn det enkelte jobopslag og ansøg dér. Du kan oprette en gratis profil på Arbejd.com for at gemme stillinger og søge flere job.
Er dette den officielle side for Dell Technologies?
Siden samler virksomhedens offentlige, ikke-anonyme jobopslag på Arbejd.com. Hvis du repræsenterer virksomheden, kan du overtage profilen med CVR-nummeret.
Hvordan slår Dell Technologies et job op på Arbejd.com?
Det er gratis at oprette virksomhed og publicere jobopslag. I betaler først, når I vil i kontakt med en kandidat.